Татарстан Республикасы Балтач районы Түнтәр урта мәктәбе сайты
Безнең девиз: "Укуда, мәктәптән тыш эшләрдә һәм тормышта умарта кортлары кебек бердәм, тырыш, тәрбияле булырга!
Безнең бүлекләр:    
Рәхим итегез!
Мәктәп яңалыклары
Җитәкчелек
Укытучыларыбыз
Ветераннарыбыз
Укытучылар өчен
Укучылар дөньясы
Укучылар өчен
Ата-аналар өчен
Гаилә елы
Спортны яратабыз
Музей эше
Фотоальбом
Табигатьне саклау
Башлангычлар
Балалар оешмасы
Төрле документлар
Кунакханә
Сайтның санагычы Рейтинг@Mail.ru Яндекс цитирования
Безгә якын сайтлар
Түнтәр мәктәбе сайты:
Балтач районы порталы:
Көнбагыш сайты:
Абага чәчәге-2004:
Абага чәчәге-2008:
Форум - Белем сайты:
Балтач гимназиясе сайты:
Сайтларга рәхим итегез!
"Алтын Умарта"
сайты өчен җаваплылар:
администратор
Фирүзә Рамазанова,
10 сыйныф укучысы;
фотограф
Раил Сафиуллин,
9 сыйныф укучысы.
Текстлар редакторы:
Гөлнара Шәрәфиева,
педагог-оештыручы;
Гомуми җитәкче:
Рәфхәт Зарипов,
информатика укытучысы.
  Спорт
    
Спорт ярышларда Түнтәр мәктәбе командасы алган урыннар
Мәктәптә 100-105 кенә бала укыса да, бездә спортка зур игътибар биргелгәнлектән, спортчыларыбыз район күләмендә зур уңышларга ирештеләр. Хәтта республика күләменә чыгып, шәһәр командалары белән көч сынаштылар.     Биредә физкультура укытучысы Ришат Зәйнетдиновның хезмәте зур.

        Республика күләмендәге зона ярышларында:

    1996 ел. 1983-84 елгылар, Зеленодольскида 2 урын, хоккей
    1997 ел. Өлкәннәр группасы, Зеленодольскида 1 урын, хоккей
    1999 ел. 1984-85 елгылар, Кукмарада 1 урын, хоккей
    2000 ел. 1987-88 елгылар, Кукмарада 1 урын, хоккей
    2007 ел. 1964-95 елгылар, Балтачта 2 урын, хоккей


    Респулика финал ярышларында:


    2000 ел. Өлкәннәр группасы, Әлмәттә 5 урын, хоккей
    2000 ел. Кечкенәләр группасы, Лениногорскида 4 урын, хоккей
    2007 ел. 1994-95 елгылар. Бөгелмәдә 7 урын
    Район күләмендәге ярышларда:
    1995 ел. Кечкенәләр группасы, Карадуганда 2 урын, хоккей
    1996 ел. Кечкенәләр группасы, Балтачта 1 урын, хоккей
    1997 ел. Кечкенәләр группасы, Балтачта 1 урын, хоккей
    1997 ел. Өлкәннәр группасы, Балтачта 2 урын, хоккей
    1998 ел. 1985-87 елгылар, Карадуганда 2 урын, хоккей
    1998 ел. 1983-84 елгылар, Карадуганда 2 урын, хоккей
    1998 ел. 9-11 кл укучылары, Чепьяда 2 урын, хоккей
    1999 ел. Өлкәннәр группасы, Балтачта 2 урын, хоккей
    1999 ел. 1984-85 елгылар, Карадуганда 1 урын, хоккей
    1999 ел. 1986-87 елгылар, Карадуганда 2 урын, хоккей
    1999 ел. 9-11 кл. Укучылары, ДРСУ призы,Чепьяда 3 урын
    2000 ел. Муса Җәлил призы, Карадуганда 1 урын
    2000 ел. 9-11 кл укучылары, Балтачта 2 урын
    2001 ел. Кечкенәләр группасы, Балтачта 1 урын, хоккей
    2001 ел. Өлкәннәр группасы, Балтачта 3 урын, хоккей
    2001 ел. Волейбол кызлар, Балтачта 3 урын
    2001 ел. 9-11 класслар, Чепьяда 1 урын, хоккей
    2001 ел. Өлкәннәр группасы, Балтачта 2 урын, волейбол
    2002 ел. Өлкәннәр группасы, Балтачта 3 урын, хоккей
    2002 ел. 1986-87 елгылар, Балтачта 3 урын, футбол
    2003 ел. 9-11 класслар, Чепьяда 3 урын, хоккей
    2003 ел. 1986-87 елгылар, “Алтын шайба” 2 урын, хоккей
    2004 ел. Өлкәннәр группасы, Карадуганда 1 урын, хоккей, Муса Җәлил призы
    2004 ел. 9-11 класслар, Чепьяда 2 урын, хоккей, ДУ призы.
    2004 ел. 1992-93 елгылар, 1 урын, хоккей, ДЮСШ призы.
    2005 ел. Кечкенәләр группасы, Түнтәрдә 1 урын, хоккей
    2006 ел. 1993-94 елгылар, 2 урын, хоккей,. “Алтын шайба”
    2006 ел. 1994-95 елгылар, 2 урын, мини футбол, ДЮСШ призы.
    2006 ел. 1992-93 елгылар, Чепьяда 2 урын, хоккей, Спартакиада
    2007 ел. 1993-94 елгылар, 3 урын, хоккей,. ДЮСШ призы.
    2007 ел. 1996-97 елгылар, 1 урын, хоккей, “Алтын шайба”
    2007 ел. 1994-95 елгылар, 1 урын, хоккей, ДЮСШ призы.
    2007 ел. 1992-93 елгылар, 2 урын, хоккей,. ООО “Балкыш” призы.
    2007 ел. 10 класс (яшьүсмерләр), 3 урын, УПС
    2007 ел. 1992-93 елгы кызлар, 1 урын, футбол, спартакиада
    2007 ел. 1992-95 елгы кызлар, 3 урын, футбол, ДЮСШ призы.
    2007 ел. 1993-94 елгы үсмерләр, 2 урын, футбол,. спартакиада
    
    
Hosted by uCoz